Nuri Seferi - Official Website Corp.

Company description goes here

Hauptmenü
Follow me

Albanian Boxing

Seferi vs. Mitreski


   


Nuri Seferi behet serish Kampion Evropian

Para 3.000 shikuesve ne salle dhe para dhjetra miliona shikuesve ne mbare Evropen arriti Nuri Seferi te fiton per here te trete titullin WBO te Evropes ne kategorine Cruiser. Nuri Seferi ne nje lufte te forte mbi 12 raunde e mposhti kampionin aktual te Evropes Tamas Lodi. Shikuesit paten mundesi te argetohen me nje duel te bukur te boksit.

 


Duke hyre ne ring Nuri Seferi shikuesit u argetuan me kengen "Proud to be an Albanian" nga Etno Engjujt, ndersa ne ring hymni kombetar shqiptar u kendua LIVE nga Ramadan Krasniqi "Dani", kjo ishte diqka e veqante per boksin shqiptar, sportin me te suksesshem shqiptar.

 

Nuri Seferi e domioi kete lufte qe ga raundi i pare, e tregoi nje performace te shkelqyer mbi 12 raunde duke treguar ne qdo moment se e don me qdo kusht titullin e kontinentit te vjeter. Seferi e deklasoi kampionin aktual Lodi shpesh here, megjithate Lodi ishte i rrezikshem sidomos me kundersulmet e tij dhe normalisht se donte ta mbronte titullin e tij.

 

Ne raundin 5 Lodi gjindej ne veshtiresi te medha, Nuri Seferi sulmonte me sukses e solli kundershtarin ne saje te rrezimit, 3000 shikues ne salle u ngriten ne kembe, atmosfer madhestore. Lodi nuk dorzohej, lufta vazhdonte me sulme dhe kundersulme, gjithashtu raundi 11 ishte shume spektakulor dhe jo ndryshe edhe raundi 12 dhe perfundimtar.

 

Pas perfundimit te raundit 12 dhe te fundit ishte e kjart, kete duel mund te kete fituar vetem Nuri Seferi dhe keshtu e vendosen edhe gjyqtaret e luftes kete, Nuri Seferi u shpall fitues me vedim unanim dhe kampion i ri i Evropes ne kategorine Cruiser. Fitorja e 36 ne luften e 42 erdhi per Nuri Seferin ne Hamburg te Gjermanise, keshtu u fitua per here te trete titulli WBO i Europes dhe keshtu Nuri Seferi iu ofrua edhe me afer titullit te botes.

 

Ne parameqet e kesaj mbremje luftoj edhe vellai i Nuriut, Sefer Seferi.

 

Sefer Seferi e mposhti Nr. 2 te Cekise me KO ne raundin e pare pa asnje veshtiresi. Josef Krivka quhej kundershtari i Sefer Seferit, ndersa ne boxrec.com eshte bere nje gabim teknik, aty eshte shenuar nje emer tjeter.

 

Krivka i kishe 11 duele dhe ishte Nr. 2 i Cekise, andaj ishte kjo nje fitore e bukur dhe e shpejt per Sefer Seferin.

 

 

AlbanianBoxing.com

17.05.2014