Nuri Seferi - Official Website Corp.

Company description goes here

Hauptmenü
Follow me

Albanian Boxing

Seferi vs. Mitreski


   
Nuri Seferi qendron pranë një lufte të madhe!

Kampioni i Europës dhe Nr. 3 i botës në Federatën WBO (kategoria: Cruiser) Nuri Seferi me datë 23 Gusht 2013 do të ngjitet në ring në Constanta të Rumanisë ku për ballë do ta ketë amerikanin Garret Wilson (Nr. 11 i botës në IBF). Ky do të jetë dueli më i madhë i Nuri Seferit prej vitesh i cili pritej të realizohej në Tiranë, por fatkeqësisht nuk u bë e mundur!

Weiterlesen...
 
Kryeministri Sali Berisha nderon Kampionin Nuri Seferi

Kampioni Nuri Seferi ka qenë sot i ftuari i ditës në Kryeministrinë e Republikës së Shqipërisë dhe është mirëpritur nga Kryeministri Dr. Sali Berisha. "Ato ishin ndër momentet më emocionuese të jetës dhe karrierës sime" kështu u shpreh Seferi pas atij takimi ku iu premtua me në fund Pasaporta Shqiptare!

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi e anulon luften ndaj Lubos Suda

Lufta e planifikuar me 26 Dhjetor në mes të Nuri Seferit dhe Lubos Suda është anuluar për shkak të një lëndimit në muskuj të barkut tek Nuri Seferi. Evenimenti i datës 26 Dhjetor në Bern do të mbahet patjetër, aty do të lufton boksieri i peshave të rënda Arnold Gjergjaj kundër Yuri Bihoutseu në një duel 8 raundësh. Krahas Arnold Gjergjaj në Bern do të luftojnë edhe disa boksier të rinjë ndërkombtarë.

Weiterlesen...
 
U caktua kundershtari për 26 Dhjetor

Tysoni Shqiptar Nuri Seferi do të lufton me 26 Dhjetor 2012 në Bern të Zvicres kundër kampionit çek Lubos Suda. Lufta Seferi vs. Suda është e caktuar në 8 raunde, pasi që Seferi tani ka kohë edhe disa muaj për ta mbrojtur titullin e Europës. Por kundershtari Suda është një ndër kundërshtarët më të mirë që e kishte Seferi ndonjëherë, ky do të jetë një duel jashtëzakonisht interesant!

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 3 von 13