Nuri Seferi - Official Website Corp.

Company description goes here

Hauptmenü
Follow me

Albanian Boxing

Seferi vs. Mitreski


   
Vëllezerit Seferi shkruajn Histori për popullin Shqiptarë

Vëllezërit Seferi me fitoren e dyfishtë në ditën e djeshme kanë arritur të shkruajn histori në disa pika. Populli Shqiptarë asnjëherë më parë nuk kishte kampion të Europës në kategorinë "Cruiser" 90 kg, dhe asnjëherë nuk ka pasur...

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi, kampion i ri Europian

"Tysoni Shqiptarë" Nuri Seferi fitoj mbrëmë në Vjenë titullin WBO të Europës në kategorinë "Cruiserweight" 90 kg. Në një duel të vështirë kundër Sandro Siproshvili i cili zgjati 12 raunde, doli fitues boksieri nga Gostivari, Nuri Seferi.

Weiterlesen...
 
Sefer Seferi fiton titullin me Knock-Out

Boksieri 31 vjeqar Shqiptarë nga Gostivari i Maqedonisë Sefer Seferi e fitoi titullin WBF Inter-Continental mbrëmë në Vjenë të Austrisë në një duel të caktuar me 12 raunde. Sefer Seferi e mposhti rivalin e tij nga Hungaria me KO teknike në raundin e dytë.

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi synon titullin Europian

Boksieri 33 vjeqar nga Gostivari i Maqedonisë do të lufton për titullin WBO të Europës të Shtunën, me datë 26 Qershor në Vjenë. Nuri Seferi do të përballet me gjeogjianin Sandro Siproshvili në një duel 12 ruandësh të vlefshëm për titullin vakant të Europës.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 11 12 13 Weiter > Ende >>

Seite 13 von 13