Nuri Seferi - Official Website Corp.

Company description goes here

Hauptmenü
Follow me

Albanian Boxing

Seferi vs. Mitreski


   
Zyrtare: Nuri Seferi vs. Gusmyr Perdomo

Gusmyr Perdomo quhet kundërshtari i Nuri Seferit ndaj të cilit do të lufton me 11 Prill 2014 në Berlin të Gjermanisë. Perdomo në 24 duele i ka shenuar 21 fitore, dhe ka pranuar vetëm 3 humbje, ndaj 3 kampionëve të botës dikur në kategorinë super të mesme, ndër ata kampion ishte edhe Mikkel Kessler, pra një emër i madhë i boksit në botë. Ndërkohë Perdomo bokson në kategorinë e rëndë, mirëpo për një duel me boksierin shqiptar ai do të vjenë nga Venezuela në Berlin të Gjermanisë dhe do të garon në kategorinë 90kg.

Weiterlesen...
 
Fitore ndaj Herelius

Boksieri shqiptar, ish kampion i dyfishtë i Europës në kategorinë Cruiser NURI SEFERI arriti të shenon fitore edhe në duelin e 40 profesionsit. Seferi triumfoj ndaj ish-kampionit të botës Steve Herelius në raundin e 7 përmes diskualifikimit të kundërshtarit nga Franca. Seferi dhe Herelius i zhvilluan 6 raunde të forta, boksieri shqiptar ishte më i mirë nga afërsia dhe e printe duelin me një epërsi të lehtë.

Weiterlesen...
 
Steve Herelius e sfidon Nuri Seferin

Boksieri shqiptar i kategorisë "Cruiser" Nuri Seferi është rikthyer në stervitje para disa javësh. Një lëndim në dorë e kishte shtyer për të anuluar duelin e tij në Gusht, ndërsa tani për fat të mirë çdo gjë është në rregull, stervitjet e kampionit janë duke shkuar si është më së miri. Me 20 Dhjetor 2013 Seferi do të rikthehet në ring më i fuqishëm së kurrë më parë dhe përballë do të ketë një ish kampion bote, francezin shumë të mirënjohur Steve Herelius.

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi anulon duelin me Wilson pas një lendimi

Një lajm i hidhur për të gjithë tifozët e boksit shqiptar vjen nga kampi stervitor i kampionit europian Nuri Seferi. Pas disa javësh stervitje intenzive, në fazen përfundimtare Nuri Seferi e ka pësuar një lëndim në muskulin "biceps" të dorës së majtë, saktësisht qarje muskulore, gjë që bën të pamundur çdo aktivitet sportiv. Nuri Seferi ishte në formen më të mirë të jetës së tij!.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 2 von 13