Nuri Seferi - Official Website Corp.

Company description goes here

Hauptmenü
Follow me

Albanian Boxing

Seferi vs. Mitreski


   
Nuri Seferi lidhë kontratë me klubin EC-Boxpromotion

Nuri Seferi ka nënshkruar në muajin e kaluar një kontrat shumëvjeçare me klubin EC Boxpromotion në Hamburg të Gjermanisë dhe Menaxherin Erol Ceylan.

Weiterlesen...
 
Shtyhet lufta e Nuri Seferit

Nuri Seferi nuk do të bokson në Hamburg të Gjermanisë siq është planifikuar me 9. Prill për shkak se i duhet të mbron titullin WBO të Europës në Qershor dhe duhet të përgatitet për një kundërshtarë të vështirë. Edhe Sefer Seferi nuk lufton me 9 Prill.

Weiterlesen...
 
Fitore kundër Jozsef Nagy në Köln

Kampioni Europian në kategorinë "Cruiserweight" Nuri Seferi arriti mbrëmë fitore në Köln të Gjermanisë para 20.000 shikuesve, Seferi mposhti numrin 2 të Hungarisë Jozsef Nagy në një duel 8 raundësh

Weiterlesen...
 
Peshimet zyrtare në Köln: Seferi vs. Nagy

Dje në mesditë u mbajten peshimet zyrtare në qytetin gjerman Köln për mbrëmje e sotme të boksit në LanXESS Arena. Boksieri shqiptar Nuri Seferi solli 94,7 kg ndërsa rivali i tij nga Hungaria vetëm 91,5 kg. Ndonëse kjo luftë nuk është titullare, është tejkaluar limiti i duhur 90,7 kg nga të dy boksierët.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 10 von 13