Nuri Seferi - Official Website Corp.

Company description goes here

Hauptmenü
Follow me

Albanian Boxing

Seferi vs. Mitreski


   
Osmani priti boksierin Nuri Seferi

Kryetari i komunë së Gostivarit, Rufi Osmani priti në kabinetin e tij boksierin e njohur gostivaras Nuri Seferi, kampion evropian në kategorinë gjysmë të rëndë. Kryetari Osmani fillimisht uroi boksierin Seferi për sukseset e tija të deritashme dhe i dëshiroi fat në sfidat e ardhshme duke i dëshiruar atij që një ditë të arrijë synimin e tij për t’u bërë kampion bote.

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi mbron titullin me 24 Shtator

Kampioni WBO i Europës në kategorinë "Cruiserweight" Nuri Seferi do të mbron titullin e tij me 24 Shtator në Gostivar të Maqedonisë kundër belgut Tony Ingelrest. Ky vendim vjen pas biedimeve të gjata dhe tani është i prerë. Evenimentin në Gostivar e organizon biznesmeni shqiptarë Islam Shaqiri (SAKIRI GROUP).

Weiterlesen...
 
Lëndohet Nuri Seferi, anulon duelin me Abdoul

Kampioni WBO i Europës në kategorinë "Cruiserweight" 90kg Nuri Seferi, është lënduar gjatë stërvitjeve në këmbë, dhe nuk do të mund të lufton me datë 2 Korrik siç ishte parashikuar. Dueli me belgun Ismail Abdou në Vjenë është anuluar.

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi mbron titullin me 2 Korrik në Austri

Kampioni WBO i Europës në kategorinë "Cruiserweight" 90 kg Nuri Seferi do të mbron titullin e tij me datë 2 Korrik në Vjenë të Austrisë. Seferi do të përballët në një duel 12 raundësh me Ismail Abdoul nga Belgjika, ky është njëri nga boksierët më stabil të kësaj kategorije.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 9 von 13