Nuri Seferi - Official Website Corp.

Company description goes here

Hauptmenü
Follow me

Albanian Boxing

Seferi vs. Mitreski


   
Nuri Seferi vazhdon të mbanë poziten Nr. 5 në botë

Kampioni WBO i Europës NURI SEFERI në rënditjet zyrtare të organizatës botërore WBO të muajit Nëntor vazhdon të qendron në poziten Nr. 5 - Kjo tregon se boksieri shqiptarë me mbrojtjen e titullit të Europës në Shtator 2011 e ka vërtetuar kualitetin e tij dhe me pak fatë në Dhjetor do të kalon në vëndin e katërt.

Weiterlesen...
 
Gostivari nderon vëllezërit Seferi

Bashkia e qytetit të Gostivarit është shembull për shumë qytete të tjera shqiptare! I pari i Gostivarit Rufi Osmani ka takuar vëllezërit Sefer dhe Nuri Seferi sikur para ndeshjeve të tyre të 24 Shtatorit, ashtu edhe pas asaj mbrëmje fenomenale të sportit në këtë qytet.

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi mbron titullin Evropian me KnockOut

Kampioni WBO i Europës në kategorinë "Cruiser" Nuri Seferi arriti të mbron titullin e tij për herë të dytë me sukses. Nuriu e mposhti sonte në Gostivar sfiduesin nga Belgjika Tony Ingelrest me KO teknike në raundin 3 në një duel shumë të bukur, me një paraqitje të shkëlqyeshme të tij.

Weiterlesen...
 
Sefer Seferi fiton titullin PBU të botës

Boksieri 32 vjeçar nga Korita e Gostivarit Sefer Seferi fitoj sonte në vëndlinjen e tij (Gostivar) titullin PBU të botës në kategorinë "Cruiserweight" duke nokautuar boksierin nga Hungaria Gabor Zsalek në raundin 2. Gjyqtari në ring e ndali boksierin hungarez pas përballjes së tretë me dyshemenë.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 8 von 13