Nuri Seferi - Official Website Corp.

Company description goes here

Hauptmenü
Follow me

Albanian Boxing

Seferi vs. Mitreski


   
Kampioni Evropian Nuri Seferi i bashkohet Aleancës Kuq e Zi

Boksieri profesionist shqiptarë, njëherit kampion Evropian në kategorinë "Cruiserweight" dhe Numri 5 i botës Nuri Seferi i është bashkangjitur Aleancës Kuq e Zi e cila po "lufton" për t´i bashkuar Trojet Shqiptare. "Bashkimi i Trojeve Shqiptare ka qenë gjithmonë një ëndërr e imja, të cilën mund t´a realizojnë vetëm njerëz të cilët e mbrojnë idealin e tyre" u shpreh Nuri Seferi në Tiranë.

Weiterlesen...
 
Nderime, pas nderimeve! Nuri Seferi shpallet ne Tetove sportisti me i mire i Diaspores

Boksieri profesionist, aktualisht kampion WBO i Evropes dhe Numri 5 i botes NURI SEFERI ne nje ceremoni te komunes se Tetoves (Maqedoni) u shpall dje sportisti me i mire i Diaspores.

Weiterlesen...
 
Vëllezërit Seferi shpallen "Qytetar Nderi" në Gostivar

Dy vëllezërit më të njohur shqiptarë në boksin profesionist Sefer dhe Nuri Seferi, kampion të shumëfishtë në këtë sport u zgjodhen sot "Qytetar Nderi" nga Komuna e Gostivarit (Maqedoni). Kryebashkiaku i Gostivarit Rufi Osmani në një ceremoni solemne në Gostivar i ka ndëruar sot vëllezërit Seferi me çmimin më të madhë të qytetit "Qytetar Nderi".

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi boksoj 6 vite me tumor në këmbë - Tani deshiron titullin e botës dhe bashkimin kombëtarë

Para meçit të fundit me 24 Shtator 2011, Nuri Seferit iu keqësua gjendja, por ai vendosi të luftonte: "Më mirë të vdes në ring se sa të dorëzoj titullin pa luftë" kështu u shpreh Nuriu për mediat gjermane 1 ditë para duelit të 24 Shtatorit në Gostivar. Boksieri shqiptar (Kampion Europe ne Cruiserweight 90kg) me banim në Zvicër, Nuri Seferi ka vënë jetën në rrezik, kur, në muajin shtator ka mbrojtur titullin e kampionit evropian të boksit.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 7 von 13