Nuri Seferi - Official Website Corp.

Company description goes here

Hauptmenü
Follow me

Albanian Boxing

Seferi vs. Mitreski


   
WBO merë vendim të rëndësishëm për Nuri Seferin

Sikur që iu kemi njoftuar më parë Federata Botërore e Boksit WBO e kishte shpallur titullin europian të Nuri Seferit vakant për shkak se nuk e ka mbrojtur tani që 1 vitë atë titull. Ndërkohë WBO kishte planifikuar ta lejon këtë titull për duelin Tony Conquest vs. Lan Tims, por tani WBO ka ndryshuar mendimin në favor të kampionit shqiptarë!

Weiterlesen...
 
Duel senzacional pë 100 vjetorin e pavarsisë së Shqipërisë: Nuri Seferi vs. Nenad Stankovic

Kampioni Europian NURI SEFERI me 6 Tetor 2012 do të lufton para 10.000 shikuesve në arenën më të madhe të Maqedonisë "Boris Trajkovski Sports Arena" në Shkup dhe për kundërshtarë do ta ketë një boksier nga Serbia i cili quhet Nenad Stankovic.

Weiterlesen...
 
6 Tetor: Duel para 10.000 shikuesve në Shkup

Në arenën më të madhe të Maqedonisë "Boris Trajkovski Sports Arena", në Shkup priten me 6 Tetor 2012 rreth 10.000 shikues për të parë një luftë gladiatorësh. Kampioni WBO i Europës (Cruiserweight) në fuqi, Nuri Seferi, do të ngjitet në ring për të mbrojtur titullin e tij të fituar 2 vite e gjysmë më parë. Krahas Nuriut do të ngjiten në ring edhe Sefer Seferi, Agron Xhila etj.

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi mposhti Nr. 1 të Rumanisë në skenë të madhe

Kampioni WBO i Europes ne kategorine "Cruiser" Nuri Seferi ka shenuar mbreme ne stadiumin e futbollit te kryeqytetit Zviceran, Bernë, fitore kunder boksierit me te mire te Rumanise. Ilie gjindej dy here ne dysheme.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 5 von 13