Nuri Seferi - Official Website Corp.

Company description goes here

Hauptmenü
Follow me

Albanian Boxing

Seferi vs. Mitreski


   
Nuri Seferi rikthehet në Bern me 26 Dhjetor

 

Kampioni WBO i Eruopës dhe Nr. 4 i botës në Cruiserweight NURI SEFERI do ta zhvillon duelin e radhës me 26 Dhjetor 2012 në Bern të Zvicres. Këtë lajm e kan konfirmuar sot mediat e kryeqytetit të Zvicres. Nuri Seferi do ta zhvillon duelin kryesor në këtë mbrëmje tradicionale zvicerane. Pas një dueli shumë të shkurtër në Shkup, ku Nuri Seferi e ndali serbin Nenand Stankovic që në raundin e parë, Tysoni Shqiptar do të rikthehet në Bern për një duel tjetër spektakular.

Weiterlesen...
 
Republika e Kosovës e nderon Kampionin Nuri Seferi

Kampioni i dyfishtë i Europës në kategorinë "Cruiserweight" Nuri Seferi pas fitores së tij madhështore ndaj serbit Nenad Stankovic me 7 Tetor në Shkup ka pranuar ftesë nga disa institucione të Republikës së Kosovës për tu ndëruar dhe rrespektuar për punën dhe sukseset e tij.

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi e fiton duelin e shumë pritur ndaj serbit Nenad Stankovic me TKO në raundin e parë

Nuri Seferi arriti të mposht kundërshtarin e tij serb mbrëmë në Shkup me T-KO në raundin e parë dhe e fitoi kështu për herë të dytë titullin WBO të Europës në kategorinë "Cruiserweight" Seferi shkruan histori për boksin shqiptarë duke u bërë kampion europe me fitore ndaj një boksieri serb.

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi: Vetëm edhe 10 ditë para duelit të madhë

Para duelit të 7 Tetorit, ku Nuri Seferi do të lufton për herë të dytë për titullin WBO të Europës ndaj serbit Nenad Stankovic, kan mbetur vetëm edhe 10 ditë. Seferi dhe Stankovic do të ndeshen në arenën më të madhe të Maqedonisë, "Boris Trajkovski Sports Arena", 7.000 bileta jan shitur, tani fillojn të numrohen ditët.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 4 von 13