Nuri Seferi - Official Website Corp.

Company description goes here

Hauptmenü
Follow me

Albanian Boxing

Seferi vs. Mitreski


   
Nuri Seferi në Janar kundër Nr. 1 të botës

Kampioni aktual i Evropës dhe nr. 3 i botës në kategorinë "Cruiser" Nuri Seferi do të përballet në fund të Janarit me Nr. 1 të botës Krzysztof Glowacki në vëndin e tij në Poloni! Lufta Seferi vs. Glowacki është pjesë e një Turneut Eliminator që e ka përzgjedhur Federata WBO në asamblenë e saj të fundit në Las Vegas.

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi emërohet "Qytetar Nderi" edhe në Tepelenë

Pas qytetit të Gostivarit, edhe qyteti i Tepelenës e ka emëruar Boksierin Shqipëtarë Nuri Seferi "Qytetar Nderi". Seferit dje i është dorëzuar mirënjohja zyrtare nga Këshilli Bashkiak i Tepelenës. Nuri Seferi është aktualisht Kampion WBO i Europës në kategorinë "Cruiser" 90 kg, këtë titull e ka fituar për herë të tretë me 16 Maj 2014 në Gjermani.

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi behet serish Kampion Evropian

Para 3.000 shikuesve ne salle dhe para dhjetra miliona shikuesve ne mbare Evropen arriti Nuri Seferi te fiton per here te trete titullin WBO te Evropes ne kategorine Cruiser. Nuri Seferi ne nje lufte te forte mbi 12 raunde e mposhti kampionin aktual te Evropes Tamas Lodi. Shikuesit paten mundesi te argetohen me nje duel te bukur te boksit.

Weiterlesen...
 
Nuri Seferi triumfon ndaj Gusmyr Perdomo

Tysoni Shqiptar NURI SEFERI e shenoi mbreme ne Berlin te Gjermanise nje fitore tjeter te rendesishme ne karrieren e tij. Seferi arriti te mposhte bindshem me poena mbi 8 raunde boksierin shume te mire nga Venezuela Gusmyr Perdomo. Salla "Universal Hall" e stermbushur me tifoz shqiptar, atmosfer kulminante u be kur doli ne ring Idoli i tyre Nuri Seferi, brohoritjet dhe kendimet Kuq e Zi nuk u ndalen ne asnje moment.

Weiterlesen...
 
<< Start < Zurück 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Weiter > Ende >>

Seite 1 von 13